czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2012
  • wyświetleń: 8134

Nowa przyczepa w OSP Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj

15 października na podział bojowy jednostki OSP "Dziedzice" trafiła nowa przyczepa sprzętowa wraz z wyposażeniem.

Fundusze na zakup mobilnej przyczepy do szybkiego reagowania w czasie klęsk żywiołowych przekazało jednostce Stowarzyszenie "Razem łatwiej" utworzone po pamiętnej powodzi w 2010 r.

Po analizie potrzeb, wspólnie z władzami stowarzyszenia podjęto decyzję o zakupie i wymianie w remizie OSP stacji selektywnego wywoływania DSP 50 (łączność). Zakupiono także trójfazowy 7,5 kV siłowy agregat prądotwórczy zdalny do zasilania np. stacji pogotowia ratunkowego w czasie awarii prądu, dwie pompy szlamowe o wydajności 1600l/min każda, dwie linie ssawne W110 oraz 2 linie węży tłocznych po 80 m każda.

Nowa przyczepa w OSP Dziedzice · fot. OSP Dziedzice


Na specjalnie dostosowanej przyczepie do przewozu tych urządzeń znalazły się oprócz wymienionych sprzętów piła spalinowa Stihl, maszty oświetleniowe, sprzęt drobny: miotły, łopaty, siekiera zapas paliwa, spodniobuty tzw. wodery. Dostosowanie przyczepy wykonano we własnym zakresie. Z przekazanych pieniędzy strażacy otrzymali również środki ochrony osobistej mundury bojowe, kurtki przeciwdeszczowe obuwie specjalne typu strażak.

Ochotnicza Straż Pożarna "Dziedzice" wraz z mieszkańcami miasta kieruje serdeczne podziękowania do Stowarzyszenia "Razem łatwiej" za przekazana środki pieniężne na zakup sprzętu. Nowo pozyskany sprzęt w znacznym stopniu przyczyni się do szybszego usuwania skutków klęsk żywiołowych na terenie działań operacyjnych jednostki oraz terenie miasta i gminy Czechowice-Dziedzice.

Krzysztof Ryłko, źródło: OSP Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OSP Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj