czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 października 2012
  • wyświetleń: 3840

Nowy chodnik w Ligocie

Trwa przebudowa chodnika przy ulicy Miliardowickiej w Ligocie i częściowo w Zabrzegu, na którą gmina Czechowice-Dziedzice pozyskała dofinansowanie w ramach Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina w wysokości 400 tys. złotych.

chodnik
Marian Błachut wizytuje miejsce budowy chodnika. · fot. UG Czechowice-Dziedzice


Zadanie "Rewitalizacja Ligoty i Zabrzega - budowa chodnika w ciągu ulicy Miliardowickiej" obejmuje budowę chodnika z kostki betonowej w ciągu drogi powiatowej nr 4431S na długości o długości 668 m (od Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ligocie do wysokości wlotu ul. Powstańców Śląskich prawie do granicy lasu), budowę miejsc postojowych (m.in. przy SP-2) i wjazdów na teren posesji, zarurowanie rowu przydrożnego na długości 68 m (od km 0+526 do km 0+594), umocnienie skarp rowu odpływowego, skarp przy chodniku (betonową palisadą), znaczące poszerzenie ulicy (między dotychczasową jezdnią a budowanym chodnikiem, uzupełnienie nawierzchni asfaltowej jezdni na poszerzeniach (asfaltobeton, odporny na koleinowanie).

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "RADEX" Sp. z o.o. z Bielska-Białej. Wartość zadania po przetargu wynosi 872.264,54 zł. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się do 30 listopada.

ab / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.