czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2005
  • wyświetleń: 752

Zatrzymano grupę samochodowych włamywaczy

Dzisiaj policjanci komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach doprowadzają do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie czterech sprawców włamań do pojazdów, w wieku od 22-25 lat, z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

22 stycznia około godziny 22.20 na gorącym uczynku włamania do trzech pojazdów marki VW Transporter, KIA, Ził - zaparkowanych na terenie zakładu produkcyjnego przy ulicy Czarnoleskiej w Czechowicach-Dziedzicach - zatrzymano 25-letniego mężczyznę.

W wyniku podjętych w tej sprawie czynności okazało się, że sprawca nie działał w pojedynkę. Podczas penetracji przyległego terenu policjanci ujawnili szereg porzuconych przez sprawców, skradzionych z tych pojazdów przedmiotów, m.in.: radioodtwarzacze samochodowe, odzież roboczą, narzędzia, pojemniki z zawartością oleju napędowego, gaśnicę samochodową.

W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności procesowych i operacyjnych okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie ponad 20 włamań do pojazdów, dokonanych na terenie Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości. Grupa ta trudniła się przestępczym procederem od początku ubiegłego roku, współpracując z dwoma 16-letnimi sprawcami.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Dwaj nieletni sprawcy odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem dla Nieletnich.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.