czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2005
  • wyświetleń: 692

Organizacje w bazie

Do 10 lutego organizacje pozarządowe działające w gminie mają czas na wypełnienie specjalnej ankiety. Na jej podstawie utworzona zostanie baza danych o organizacjach pozarządowych. W ankiecie muszą znaleźć się m.in. dane organizacji, zasięg i zakres działalności, status prawny i dotychczasowe zrealizowane przedsięwzięcia.

W przypadku zmiany danych, informacje podane w ankiecie należy zaktualizować do 14 dni. Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, uchwalona w 2003 roku, otworzyła nowy etap współdziałania pomiędzy samorządami a sektorem pozarządowym.

Ustawa miała jasno określić formy współpracy, zasady i tryb zlecania organizacjom zadań publicznych, a także przekazywania na ten cel gminnych pieniędzy. Samorządy zostały zobowiązane do współpracy z organizacjami pozarządowymi w zakresie prowadzonej przez nie działalności pożytku publicznego. Ponadto ustawa nałożyła na samorządy obowiązek uchwalania rocznych programów współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.