Wiadomości

  • 4 listopada 2012
  • wyświetleń: 4276

Zamkną Waryńskiego w Zabrzegu?

Mieszkańcy Zabrzega nie muszą się martwić, że ulica Waryńskiego będzie zamknięta podczas budowy kanalizacji, co uniemożliwiłoby bezproblemowy dojazd do centrum Czechowic-Dziedzic. Droga ta w żadnym momencie nie będzie w całości zamknięta, zostanie tam natomiast wprowadzony ruch wahadłowy. O sprawie pisze "Gazeta Czechowicka".

Jednak już niedługo czekają ich kolejne prace budowlane na tej ulicy. Kiedy tylko dobiegną końca prace związane z kanalizacją, będzie mogła tam ruszyć budowa mostu na rzece Iłownicy, a kolejnym zadaniem będzie przebudowa ulicy Waryńskiego. Będzie się to niestety wiązało z zamknięciem drogi.

Jak długo będą trwać te prace? - Tu trzeba się uzbroić w cierpliwość. To może potrwać dosyć długo, może nawet rok nie wystarczyć. A nawet dwa - wyjaśniał Marian Błachut. - Wykonawca będzie wyłoniony jeszcze w tym roku, a prace zaczną się najprawdopodobniej wiosną - dodał. W tym okresie do miasta oraz do dk-1 będzie można dojechać poprzez ulice Czechowicką oraz Ligocką.

"Gazeta Czechowicka" nr 22, www.prasa-lokalna.pl/czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.