czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 listopada 2012
  • wyświetleń: 1119

Szkoła w europejskim programie

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwinie bierze udział w programie Comenius "Uczenie się przez całe życie". Projekt pod nazwą "U R Unique" jest współfinansowany przez Komisję Europejską.

W programie udział biorą także: Instituto comprensivo "a. manzoni" (Priolo Gargallo, Sicilia, Włochy), Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi (Balikesİr, Bati Marmara, Turcja), Ylöjärven Yhtenäiskoulu (Ylöjärvi, Länsi-Suomi, Finlandia) oraz Bill Quay Primary School (Bill Quay- Gateshead, Wielka Brytania).

Celem projektu jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej. Skierowany jest on do uczniów gimnazjum aby im pomóc we wzmocnieniu poczucia własnej wartości poprzez zbadanie ich codziennego życia (stylu, nawyków żywieniowych, wzajemnych relacji) oraz zrozumienie ich potencjału i problemów.

Zadaniem jest porównanie życia uczniów w różnych krajach europejskich i uświadomienie uczniom różnic i podobieństw wśród rówieśników. Projekt ma wzmocnić wiarę uczniów we własne możliwości, motywację i szacunek dla innych, ma pomóc także nauczycielom w zidentyfikowaniu problemów uczniów i ich możliwości. Ma prowadzić do zdrowego stylu życia.

Z projektem wiążą się wyjazdy do krajów partnerskich. W sumie przewidziano 24 mobilności do wszystkich krajów partnerskich. Wizytę w Bestwinie zaplanowano na październik 2013 roku.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata. Jego wartość wynosi 20.000 euro (całość jest pokryta z dofinansowania).

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.