Wiadomości

  • 2 listopada 2012
  • wyświetleń: 7939

Urząd Miejski daleko w rankingu

Stowarzyszenie Bona Fides przeprowadziło w 167 urzędach województwa śląskiego badania dotyczące udzielania informacji publicznych. Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach wypadł w badaniu bardzo słabo.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Posługując się metodą "tajemniczego klienta" sprawdzono, jak jednostki wywiązują się z obowiązku udzielania informacji publicznych na wniosek pisemny, elektroniczny oraz telefonicznie. Żaden z badanych urzędów nie uzyskał maksymalnej ilości punktu. Najlepiej wypadły: Jastrzębie-Zdrój, Pszczyna i Rybnik, które zdobyły po 30 punktów na 40.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach zdobył 14 punktów, co dało dopiero 108. miejsce w rankingu. Lepiej wypadł Urząd Gminy w Bestwinie, który zebrał 19 punktów i tym samym zajął 42. miejsce.

Na końcu znalazły się urzędy w Blachowni i Łodygowicach, w których uzyskanie informacji publicznej nie jest możliwe, bowiem pracownicy tych instytucji nie odpowiedzieli na żadne z postawionych im pytań.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.