czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 listopada 2012
  • wyświetleń: 3137

Ligockie dzieci bezpieczniejsze

Dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy - odpowiedzi między innymi na te pytania poznały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie.

Reklama

Spotkanie w szkole i oddziale przedszkolnym odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Skanska "Bezpieczni w pobliżu budowy". Skanska, która jest wykonawcą wałów przeciwpowodziowych w Czechowicach Dziedzicach, przeprowadza ją od kilku lat w szkołach i placówkach oświatowych zlokalizowanych w pobliżu jej placów budów.

Przedstawiciele firmy Skanska przeprowadzili akcję informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa dzieci wokół budowy. Przestrzegli przed wchodzeniem na teren budowy, podkreślając, że budowa to nie plac zabaw, a prace tam wykonywane mogą być bardzo niebezpieczne dla osób z zewnątrz.

Dzieci w Ligocie bezpieczniejsze · fot. Skanska


Dzieci miały okazję wcielić się w rolę budowniczych oraz poznały specyfikę podziału obowiązków na budowie. Wspólnymi siłami, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, powstały wieże z kartonów. Dzieci otrzymały upominki w postaci odblasków, a na koniec złożyły uroczystą przysięgę, iż nigdy nie będą wchodzić na plac budowy.

- Dzięki odblaskom znacznie poprawia się widoczność dziecka na drodze - mówi Iwona Stolarczyk z firmy Skanska. - Kierowca zauważy pieszego po zmroku z odległości 150 m, a nie 20 m, kiedy może być już za późno na jakąkolwiek reakcję. Taki niewielki odblask przyczepiony np. do plecaka może zatem uratować życie. Budujemy bezpieczne drogi. Chcemy jednocześnie budować świadomość bezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodaje.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.