czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 listopada 2012
  • wyświetleń: 3947

Pijany zaatakował policjanta

Emerytowany funkcjonariusz zareagował widząc pijanego mężczyznę, który szedł środkiem czechowickiej ulicy Kasprowicza i skutecznie utrudniał jazdę kierowcom, doprowadzając do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Sprawca zszedł z jezdni, ale w odwecie zaatakował mężczyznę, który zwrócił mu uwagę. Pokrzywdzony zdołał ująć chuligana i przekazał go w ręce policji.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Pijany mężczyzna szedł środkiem ruchliwej ulicy Kasprowicza w Czechowicach-Dziedzicach i ani myślał ustąpić miejsca przejeżdżającym pojazdom. W efekcie doprowadził od kilku niebezpiecznych sytuacji na drodze i o mało nie został potrącony.

Zdarzenie zauważył przechodzący obok 74-letni emerytowany funkcjonariusz. Poprosił mężczyznę, aby zszedł z jezdni na chodnik i nie utrudniał kierowcom dalszej jazdy. Sprawca faktycznie wysłuchał jego próśb, ale nie dał za wygraną. W odwecie za uwagi zaatakował pokrzywdzonego. Doskoczył do niego od tyłu, przewrócił na chodnik i dotkliwie pobił i skopał po całym ciele, łamiąc mu kostkę w nodze i powodując obrażenia głowy.

Pomimo poważnych obrażeń pokrzywdzony zdołał ująć chuligana. Przekazał go w ręce przybyłych na miejsce strażników miejskich i policjantów.

Zatrzymany 32-latek w dalszym ciągu zachowywał się jednak agresywnie i wulgarnie. Widok umundurowanych funkcjonariuszy nie zrobił na nim większego wrażenia. Szarpał się, wyrywał i starał uciec, a w czasie interwencji kopnął jednego z policjantów w plecy. Zwracał się do stróżów prawa słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Obezwładniono go i zakuto w kajdanki.

Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Dzisiaj czechowiccy policjanci przedstawili mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i spowodowania obrażeń ciała 74-letniego mężczyzny w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dodatkowo zatrzymany usłyszał zarzuty znieważenia interweniujących policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Za przestępstwa te grozi mu do 5 lat więzienia.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.