czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2012
  • wyświetleń: 2610

Włamywacze staną przed sądem

Śledczy z czechowickiego komisariatu ustalili i zatrzymali sprawców podejrzanych o szereg włamań do nowo budowanych domostw w Bestwinie. Łupem rabusiów padł sprzęt budowlany, elektronarzędzia oraz instalacje elektryczne.

Reklama

Do włamań doszło nocą z 15/16 listopada. Włamywacze sforsowali drzwi w kilku nowo budowanych domach i skradli markowe elektronarzędzia i sprzęt budowlany. Nie pogardzili też instalacją elektryczną, która została zamontowana w budynkach.

Policjanci z Czechowic-Dziedzic poszukiwali włamywaczy. Prowadzone w tej sprawie czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia, że związek z tymi zdarzeniami mogą mieć dwaj mężczyźni w wieku 31 i 34 lat. Obaj sprawcy zostali zatrzymani.

W czasie przeszukania ich posesji odnaleziono znaczną część zrabowanych przedmiotów. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat. Wobec starszego z nich, który w przeszłości był już karany, prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawa rokuje dalszy rozwój. Niewykluczone, że zatrzymani mają na swoim koncie także inne przestępstwa.

ab / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.