Wiadomości

  • 23 listopada 2012
  • wyświetleń: 1517

Miejski Konkurs Przyrodniczy

15 listopada drużyny z siedmiu szkół podstawowych stanęły do zmagań w Miejskim Konkursie Przyrodniczym z elementami języka angielskiego. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością gatunków drzew, zlokalizować parki narodowe na mapie i wykonać wykres prezentujący najwyższe drzewa pomnikowe naszej gminy.

Miejski Konkurs Przyrodniczy
Miejski Konkurs Przyrodniczy · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Zwycięską drużyną została reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 4 na miejscu drugim uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół z Zabrzega, a na 3 miejscu znalazła się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej Nr 7.

Konkurs zorganizowało Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski i LOTOS Czechowice SA.

Równocześnie nastąpiło rozstrzygniecie konkursu fotograficzno-plastycznego "Drzewa, parki, lasy...", w którym podobnie obie wymienione Instytucje ufundowały nagrody dla triumfatorów.

Magdalena Jasińska

źródło: Gimnazjum nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.