Wiadomości

  • 23 listopada 2012
  • 26 listopada 2012
  • wyświetleń: 12825

W mieście powstaje kolejne rondo

Prace przy budowie nowego ronda na ulicy Legionów zmierzają do końca. Wykonana jest już natomiast nowa arteria, która w niedalekiej przyszłości połączy ulicę Sobieskiego z ulicą Legionów.

legionów
Nowa arteria w Czechowicach-Dziedzicach. · fot. czecho.pl


legionów rondo
Rondo w budowie. · fot. czecho.pl


legionów
Roboty drogowe na ulicy Legionów. · fot. czecho.pl


Długość odcinka nowego łącznika wynosi ok. 310 metrów. Jezdnia posiada dwa pełne pasy ruchu o szerokości 3 metrów. Ponieważ teren realizacji jest gęsto zaludniony, po obu stronach drogi wydzielono chodniki dla ruchu pieszego o szerokości 2 metrów.

Od strony południowej przebiegać będzie ścieżka rowerowa, co znacząco poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jest to istotne z punktu widzenia spodziewanego wzmożenia ruchu w okolicy powstającego na terenie dawnej kablowni centrum handlowego.

Za zgodą zarządcy drogi powiatowej na skrzyżowaniu ul. Legionów z nowym odcinkiem drogi gminnej powstaje małe rondo o średnicy zewnętrznej 28 metrów, co usprawni organizację ruchu na skrzyżowaniu. Na wylotach ronda zostaną usytuowane zatoki autobusowe, wyposażone dodatkowo w wiaty przystankowe.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Stara Kablownia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Stara Kablownia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Stara Kablownia" podaj