czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2012
  • wyświetleń: 3004

Szlachetna Paczka z harcerzami

Od 17 listopada do 7 grudnia zuchy, harcerze i instruktorzy z Czechowic-Dziedzic będą wspierać akcję "Szlachetna Paczka" - poinformował

Reklama

Szlachetna Paczka


- Jest to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy  z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia - opowiada hm. Marek Majewski - rzecznik prasowy hufca.

Hufcowym koordynatorem akcji jest druhna Katarzyna Lewandowska, która wyszła z inicjatywą wsparcia jednej z potrzebujących rodzin w okresie świąt Bożego Narodzenia. Zaraz po ukazaniu się list z rodzinami potrzebującymi wsparcia, hufcowa komisja dokonała wyboru jednej z kilkudziesięciu rodzin, która wesprze wspólnota hufca.

Gromady, drużyny oraz instruktorzy mogą zapoznać się z listą potrzebnych materiałów, które zbierają, bądź zakupują i przekazują bezpośrednio do hufcowego banku rzeczy. Wszystkie zebrane materiały zostaną przekazane do jednego z bielskich magazynów, a następnie trafią do potrzebującej rodziny.

Hufiec Czechowice-Dziedzice po raz pierwszy przystąpił do akcji, a jej efekty widać już teraz poprzez ogromne zaangażowanie wszystkich członków hufca.

Szczegółowe informacje dotyczące Akcji można znaleźć na stronie hufca pod adresem www.czechowice-dziedzice.zhp.pl w podstronie "Szlachetna Paczka". Zainteresowane osoby pomocą przy wsparciu rodziny prosimy także o kontakt pod adresem paczka@czechowice-dziedzice.zhp.pl.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.