Wiadomości

  • 26 listopada 2012
  • 5 grudnia 2012
  • wyświetleń: 12122

Zbierają podpisy na "Przystanek"

9 grudnia Koleje Śląskie zastąpią na torach przewozy Regionalne, a w życie wejdzie nowy rozkład jazdy. Okazuje się, że według tego planu pociągi nie będą już zatrzymywać się na stacji Czechowice-Dziedzice Przystanek. Część mieszkańców zamierza w tej sprawie interweniować.Czechowice-Dziedzice Przystanek stacja
Czechowice-Dziedzice Przystanek (stan przed remontem) · fot. Adrian.s6 / wikipedia.org


Jedną z osób, która sprzeciwia się likwidacji stacji przy ulicy Łukasiewicza jest Łukasz Biernot. Na forum infokolej.pl założył już wątek, w którym zbiera głosy osób, którym nowy rozkład jazdy się nie podoba. Nie ukrywa, że jeśli uda się zebrać dużą liczbę osób przeciwnych likwidacji, to będzie interweniował u przewoźnika.

Tomasz Trzepizur z firmy Lotos Oil zaczął już nawet zbierać podpisy z prośbą o przywrócenie zatrzymywania się pociągów na stacji "Czechowice-Dziedzice Przystanek". Wniosek poparło ponad 120 osób i został on wysłany do burmistrza Czechowic-Dziedzic, poseł Mirosławy Nikiel, prezesa Kolei Śląskich Marka Woracha. Niestety - jak poinformował nas Tomasz Trzepizur - żadna z wymienionych osób nie odpowiedziała na pismo. Temat nie został także poruszony na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Wnioskodawcy liczą, że jeśli nie w grudniu, to być może w lutym po korekcie rozkładu na "Przystanku" znów będą zatrzymywać się pociągi.

-----

Czechowice-Dziedzice Przystanek otwarty został przy ulicy Fabrycznej (obecnie Łukasiewicza) w 1906 roku, wówczas jeszcze pod nazwą Vacuum Oil.

Niedawno obiekt został wyremontowany. Obecnie ze stacji korzystają przede wszystkim osoby mieszkające w sąsiedztwie oraz pracownicy rafinerii należącej do Grupy Lotos. Obecnie stacja obsługuje ruch lokalny na linii Katowice - Bielsko-Biała.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.