Wiadomości

  • 28 listopada 2012
  • wyświetleń: 4625

Alarm fałszywy, uwaga samobójca

W poniedziałek tuż po godz. 20.00 do Czechowic-Dziedzic na ul. Traugutta zadysponowano zastęp straży pożarnej. Zgłoszenie zawierało informację o samobójcy.

- Zastęp zadysponowany został do zdarzenia na prośbę policji. Zgłoszenie zawierało informację o samobójcy, który w rejonie Banku Śląskiego na ulicy Traugutta miał skoczyć z budynku. Policja nie miała zlokalizowanego mężczyzny. Zastęp SCD 41 zadysponowano na posterunek, aby mógł jak najszybciej dojechać w momencie lokalizacji poszukiwanej osoby. Po upływie niespełna dwóch godzin dyżurny policji odwołał strażaków. "Samobójcę" po pościgu schwytano w parku w Czechowicach-Dziedzicach - informuje Patrycja Pokrzywa rzecznik prasowa Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Poprzedniego dnia w naszym mieście straż interweniowała dwukrotnie: na ul. Parkowej przy gaszeniu drzewa praz na ul. Starowiejskiej, gdzie zapaliła się sadza w kominie restauracji "Polskie Jadło".

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.