czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 listopada 2012
  • 6 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1607

Maraton Pisania Listów

Za nami:

W czwartek 6 grudnia w godzinach od 12.00 do 17.00 po raz czwarty w Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach- Dziedzicach przy ulicy Targowej 6 odbędzie się "Maraton Pisania Listów".

W grudniu obchodzony jest Dzień Paw Człowieka i w związku z tym Amnesty International organizuje przez 24 godziny akcję pisania listów w obronie kilku osób, których prawa zostały złamane. W ten sposób domagają się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.

List jest szczególną, tradycyjną formą protestu dla Amnesty International. Ręcznie pisane, indywidualne dowody niezgody na łamanie praw człowieka mają szczególną moc i stają się ostatnią nadzieją dla więzionych i prześladowanych.

Maraton Pisania Listów ma na celu podniesienie świadomości ludzi na temat praw człowieka, a także daje unikalną możliwość realnego wpływu na sytuację osób, które cierpią w wyniku łamania praw człowieka.

6 grudnia w Gimnazjum Nr 2 będziemy pisać do prezydenta Aleksandra Łukaszenki w sprawie uwolnienia z więzienia Alesia Bialackiego, białoruskiego obrońcy praw człowieka. Drugim bohaterem maratonu w szkole będzie chiński prawnik Gao Zhisheng, który jest przetrzymywany w więzieniu od czterech lat, gdzie jest poddawany torturom.

Monika Ryrych

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.