czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3234

Nowy wóz dla strażaków z OSP

W ostatnich dniach strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice otrzymali nowy pojazd. To ciężki samochód pożarniczy, ratowniczo-gaśniczy Mercedes Benz Atego 1629 AF GCBA-4,5/32.

Nowy wóz dla strażaków z OSP
Nowy wóz dla strażaków z OSP · fot. ospczechowice.pl


Realizując wniosek Walnego Zebrania OSP Czechowice z 27 lutego 2010 roku, zarząd OSP podjął działania celem pozyskania dla jednostki nowego samochodu bojowego. Doprowadziło to do uzyskania w 2012 roku, potrzebnych na zakup samochodu, środków finansowych. Wybrane, w drodze przetargu, Przedsiębiorstwo Specjalistyczne BOCAR w Korwinowie oferujące wybrany samochód Mercedes Benz Atego 1629 AF GCBA-4,5/32 ukończyło końcem listopada zabudowę samochodu i poinformowało o możliwości jego odbioru.

Po załatwieniu niezbędnych formalności proceduralnych, delegacja OSP Czechowice w dniu 24 listopada odebrała samochód, który w standardowej wersji wyposażenia przywieziony został do strażnicy OSP Czechowice przy ul. Barlickiego.

- Do zgłoszenia samochodu na podział bojowy i podjęcia przez niego czynnej służby ratowniczo-gaśniczej niezbędne pozostaje kompletne doposażenie go w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, co wymagać będzie trochę czasu i sporych jeszcze nakładów finansowych - informują strażacy. Radość jest duża, jednak na pełne korzyści z posiadania nowego samochodu jednostka musi jeszcze jakiś czas poczekać - dodają.

aka / czecho.pl, źródło: ospczechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.