Wiadomości

  • 29 listopada 2012
  • 6 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3085

Muzeum: wystawa ikon i obrazów

Za nami:

Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie zaprasza na wystawę ikon, obrazów sakralnych i plansz z poezją Rafała Jaworskiego "Dotknąć sacrum w obrazie, w poezji". Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się 30 listopada o godz. 17.00.

Rafał Jaworski
Prace Rafała Jaworskiego będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym w Bestwinie · fot. Muzeum Regionalne w Bestwinie


Rafał Jaworski urodził się w 1952 r. w Sławkowie. Absolwent AGH. Ceramik. W 1985 r. debiutował jako poeta. Laureat blisko stu ogólnopolskich konkursów poetyckich, eseistycznych i prozatorskich; m.in. nagród głównych: - Łódzkiej Wiosny Poetów (1990) i im. J. Śpiewaka i Anny Kamieńskiej w Świdwinie (2004). Trzykrotny Laureat konkursu poetyckiego "O laur ks. M. K. Sarbiewskiego" w Płońsku Współpracuje z bydgoskim "Akantem", paryskim pismem "Recogito", radzyńskim "Kozimrynkiem". Liczne publikacje prasowe, w almanachach, antologiach.

Od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku tworzy ikony i obrazy sakralne: 23 wystawy indywidualne. Wydał książki poetyckie: "Cywilizacja lepszego jutra" (1991), "Wierni i wybrani’ (2007) i "Wyznania nieomal ostateczne" (2009), "Wiersze poniekąd turystyczne (2010). Tomik "Wierni i wybrani" był nominowany do nagrody im. Józefa Czechowicza za najlepszą książkę poetycką roku 2006/2007.

Wystawę podziwiać będzie można do 16 stycznia.

aka / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj