Wiadomości

  • 1 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3483

Urząd Skarbowy przestrzega

Pod koniec listopada wystartowała kampania społeczna "Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz". W akcję włączyły się urzędy skarbowe, także urząd w Czechowicach-Dziedzicach.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych krótkoterminowych pożyczek, tzw. "chwilówek", oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa.

Pomysłodawcy akcji przypominają o czterech zasadach bezpiecznego zaciągania pożyczki. To: sprawdzenie wiarygodności firmy, policzenie całkowitego kosztu pożyczki, dokładne przeczytanie umowy oraz zasada "Nie podpisuj, jeśli nie rozumiesz".Akcja społeczna jest współorganizowana przez siedem instytucji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Narodowy Bank Polski, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj