czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2221

Węglowa: zostawieni na bruku?

Dokładnie 5 września starosta bielski Andrzej Płonka obiecał mieszkańcom ulicy Węglowej nową nakładkę na jezdni, która miałaby choć odrobinę zmniejszyć hałasy i wstrząsy powodowane przez ciężarówki wyjeżdżające z kopalni. O obietnicy przypomina "Gazeta Czechowicka".

- Chcemy zrobić na odcinku od ulicy Traugutta do dk-1 nakładkę z 15 centymetrów asfaltu, a pod nią dać siatkę zbrojeniową. Jest to koszt 1 200 000 złotych. Mamy już część pieniędzy, ale nie zostawimy kopalni bez wkładu własnego - mówił wtedy, obiecując także, że nakładka powstanie do końca października.

Minął wrzesień, a po nim październik, a mieszkańcy nie zobaczyli ani nowej nakładki, ani nawet robót drogowych. Przy okazji zorganizowanego przez przewodniczącego osiedla Barbara Andrzeja Maja spotkania mieszkańców ulicy Górniczej z władzami kopalni, miasta i powiatu, przewodniczący osiedla Renardowice Kazimierz Urbański nie omieszkał poprosić starostę o komentarz w tej sprawie - czytamy w "Gazecie Czechowickiej".

- Mówiłem o tym, że będzie przetarg, a jak to często bywa, są odwołania. I są one zupełnie od nas niezależne. Teraz jest już po odwołaniach, wygrała firma ze Spytkowic i jest gotowa wejść na plac budowy. Problem jest jeden - pogoda. Przez dwa tygodnie na pewno da się robić, a jak położymy pierwszą warstwę asfaltu, to trzeba położyć też drugą, żebyście nie zostali na bruku, gdy spadnie śnieg, bo wtedy nic nie będzie się dało zrobić - wyjaśnił starosta.

Kilka dni po spotkaniu na ulicy Węglowej pojawili się robotnicy. Miejmy jednak nadzieję, że w pracach nie przeszkodzi im śnieg.

źródło: Gazeta Czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.