czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2564

Akademia Pięknego Czasu w MBP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Akademia Pięknego Czasu dobiega końca. Mijający semestr poświęcony był dbaniu o zdrowie i urodę. Uczestniczki zajęć organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną uczyły się np. jak robić azjatyckie maseczki i dzięki odpowiedniej diecie zapobiegać chorobom serca - czytamy w "Gazecie Czechowickiej.

Akademia Pięknego Czasu
Akademia Pięknego Czasu · fot. Gazeta Czechowicka


W okresie od 17 września w APCz na czechowiczanki czekało mnóstwo atrakcyjnych zajęć. W tym semestrze główny nacisk został położony na zdrowe odżywianie i piękny wygląd. Podczas spotkań z kosmetyczką dyskutowano na temat przeciwzmarszczkowo-ujędrniającej mocy retinoidów, azjatyckich sekretów piękna oraz jogi twarzy. Prowadząca spotkania Anna Matuk pokazywała paniom ćwiczenia poprawiające elastyczność skóry, podawała przepisy na maseczki oraz mówiła o zbawiennym wpływie ryżu i zielonej herbaty. Zajęcia z dietetykiem miały formę wykładowo-poradnikową. Paulina Hałas tłumaczyła czechowiczankom, jak odżywiać się, by przeciwdziałać chorobom serca i chorobom nowotworowym.

Tradycyjnie w ramach Akademii nie mogło zabraknąć spotkań z ciekawymi ludźmi. Jan Mazurkiewicz zainaugurował semestr wykładem o przegranym życiu Miłosza, z kolei dyrektor muzeum w Sosnowcu Zbigniew Studencki przygotował wykład z okazji 100 rocznicy urodzin Marty Eggerth, połączony z prezentacją filmu "To tylko dziewczynka".

W ramach zajęć regularnych czechowiczanie mogli brać udział w gimnastyce, zajęciach komputerowych, lektoratach z włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego, warsztatach z asertywności i decoupage'u.

Jak co roku sporą popularnością cieszyły się wyjazdy. W tym semestrze czechowiczanie odwiedzili Wieliczkę, najpiękniejsze podhalańskie sanktuaria, Kalwarię Zebrzydowską i Wawel.
13 grudnia w filii nr 10 odbędzie się ostatnie spotkanie z dietetykiem, a 15 grudnia ostatni wyjazd na kiermasz świąteczny do Krakowa, który oficjalnie zamknie semestr APCz.

- Akademia w naszym zamierzeniu ma dawać ciekawą ofertę na spędzanie wolnego czasu i integrować ludzi młodszych ze starszymi. W końcu każdy z nas może i ma prawo mieć piękny czas. Cieszymy się, że zajęcia zdobywają sobie coraz większe zainteresowaniem i że mamy już ponad 220 "studentów" - mówi Magdalena Wygoda z działu promocji MBP.

źródło: Gazeta Czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj