czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3754

Rozpoczął się sezon polowań

W pierwszą sobotę listopada świętowali dzień swojego patrona Huberta, a tydzień później integrowali się z rolnikami na biesiadzie myśliwskiej. Koło Łowieckie "Knieja" jak co roku hucznie rozpoczęło sezon polowań.

Rozpoczął się sezon polowań
Rozpoczął się sezon polowań · fot. Gazeta Czechowicka


Uroczystą biesiadę, która odbyła się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie, poprzedziła msza święta. Poprowadzili ją proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego Kazimierz Janiurek oraz proboszcz ligockiej parafii Jan Błotko wraz z kanonikiem Janem Miłkowskim. Zabawę otworzył prezes koła Jan Francuz myśliwskim zawołaniem "Darz bór", z kolei sygnał powitania na rogach myśliwskich zagrali Paweł Borkowski i Katarzyna Weister z KŁ "Bażaniec".

Do obiadu oprócz myśliwych, ich rodzin i rolników zasiedli księża, burmistrz Marian Błachut, były burmistrz Jan Berger, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej Jarosław Mańdok, komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach Bogdan Ogrocki, prezes KŁ "Ślepowron" Andrzej Szinke, leśniczy Jarosław Gajda, sołtys Zabrzega Władysław Wiśniewski i sołtys Bronowa Marian Derlich. Część oficjalną zamknęło wręczenie krajowych "Medali Zasługi Łowieckiej". Brązowe odznaki z rąk prezesa, burmistrza i łowczego Henryka Sojki otrzymali Lesław Hankus i Andrzej Walczak, z kolei srebrnymi krążkami odznaczono Kazimierza Rosnera i Krzysztofa Gutkowskiego. Przygrywkę przy odznaczaniu po raz kolejny zagrała młodzież z koła "Bażaniec".

Dla myśliwych najważniejsze tego wieczoru było nawiązanie przyjacielskich relacji z rolnikami.

- Koło zakupiło 16 arów ziemi niedaleko kółka rolniczego w Ligocie. Mamy tam już postawiony silos, garaż, mamy też pozwolenie na budowę magazynu paszowego. Zaprosiliśmy na dzisiejszy bal gospodarzy z sołectw, gdyż w ten sposób chcielibyśmy im podziękować, a równocześnie zrekompensować szkody wyrządzone na ich polach przez zwierzęta leśne - podkreślił J. Francuz. - Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoli nam zintegrować się z lokalnym środowiskiem. Stąd właśnie obecność sołtysów i gospodarzy - dodał L. Hankus.

Integracja myśliwych i rolników trwała do białego rana przy suto zastawionych stołach i muzyce zespołu "Andromeda".

źródło: Gazeta Czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.