czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2012
  • wyświetleń: 924

Pieniądze na kanalizację w Chybiu

Chybie rozbudowuje swoją sieć kanalizacyjną. Urzędowi Gminy właśnie udało się pozyskać kolejne fundusze na tę inwestycję.

Chybie do tej pory było najgorzej skanalizowaną gminą spośród tych, które położone są nad Zbiornikiem Goczałkowickim. Od dwóch lat jednak sytuacja się zmienia. W 2010 roku podpisano umowę na budowę kanalizacji na osiedlu Ptasim. W ubiegłym roku Chybiu udało się pozyskać 25 milionów złotych na rozbudowę kanalizacji. Kolejne inwestycje dotyczyły budowy samej oczyszczalni ścieków. Uroczyście oddano ją do użytku w maju bieżącego roku.

Teraz kolejne dobre wiadomości napłynęły do gminy z Katowic. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę inwestycji, które otrzymają wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do gminy trafi blisko 800 tysięcy złotych.

- Skończymy ulicę Topolową, bo w pierwszym etapie prace były wykonane na odcinku między Cieszyńską a Tuwima - wyjaśnia Elżbieta Dubiańska-Przemyk wójt Chybia.

Skanalizowane będą również odcinki na ulicach Słowiczej, Pawiej oraz ulica Cieszyńska, między Kruczą a Ogrodową. Cały koszt tego etapu inwestycji opiewa na około 1,4 miliona złotych.

aka / czecho.pl, źródło: UG Chybie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.