czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2012
  • 15 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2390

Z Betlejem do Czechowic-Dziedzic

Już po raz 22. na teren Rzeczypospolitej Polskiej trafi "Betlejemskie Światło Pokoju". Symboliczne światło do Czechowic-Dziedzic przywiozą harcerze z miejscowego hufca.

plakat


Akcję tę 26 lat temu zapoczątkowali austriaccy skauci.  Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem braterstwa
i nadziei. Polscy kontynuują ten zwyczaj, stawiając sobie za cel rozpalenie płomienia pokoju w sercach wszystkich ludzi. Ogień z lampki oliwnej w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, trafia do osobistości kościoła, życia politycznego, do szpitali, szkół, domów dziecka, domów opieki społecznej, urzędów oraz instytucji w całym kraju.

Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane 16 grudnia delegacji ZHP na Słowacji, a następnie zostanie przewiezione m.in. na Jasną Górę, gdzie zostanie odebrane przez czechowickich harcerzy i przywiezione do Czechowic-Dziedzic. Światło rozpocznie swoją wędrówkę po instytucjach, szkołach i kościołach jeszcze tego samego dnia, a zakończy w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia.

Szczegółowy wykaz miejsc oraz harmonogram dostępny jest na stronie www.swiatlo.czechowice-dziedzice.zhp.pl. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin specjalnego serwisu poświęconego akcji.

ab / czecho.pl, źródło: Hufiec ZHP Czechowice - Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.