czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2297

Czechowice: Szlak karpia

W centrum miasta, tuż za budynkiem Urzędu Miejskiego, pojawiła się tablica "Szlak Karpia" opisująca miejsca związane z hodowlą, sprzedażą i przetwórstwem tej ryby na terenie czechowickiej gminy.

Tablica ma informować o produkcji, sprzedaży, hodowli karpia, dobrych praktykach w rybactwie oraz promocji zdrowego odżywiania się.
Pomysł projektu należy do Lokalnych Grup Rybackich (z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego, podkarpackiego), w tym lidera LGR Bielskiej Krainy. To oni zaplanowali wyznaczenie "Szlaku karpia", czyli miejsc związanych z hodowlą, sprzedażą i przetwórstwem tej ryby.

Na "Szlak karpia" złożyły się: zestawy map, a także tablice. Został także stworzony logotyp identyfikujący markę karpia z Polski południowej. Logotyp będzie umieszczany na wszystkich materiałach dotyczących "Szlaku" tworzonych oraz opracowywanych przez LGR m.in. w publikacji strategii rozwoju sektora rybactwa śródlądowego Karp 2020.

A wszystkie te działania mają wspierać producentów i handlowców lokalnych, podnosić atrakcyjność danego terenów i promować zdrowe odżywianie.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.