czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2005
  • wyświetleń: 751

Samotność nałogowa w rodzinie

W ubiegłym roku bielską Izbę Wytrzeźwień odwiedziło 320 mieszkańców czechowickiej gminy w tym 290 mężczyzn, 10 nieletnich chłopców oraz 20 kobiet. Policja podejmowała interwencje w 572 przypadkach znęcania się osób nadużywających alkoholu nad swoimi rodzinami. Zatrzymano 85 nietrzeźwych kierowców, 54 osobom zatrzymano prawa jazdy za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu, ujawniono 79 wykroczeń popełnionych pod wpływem alkoholu. Straż Miejska odnotowała 269 interwencji związanych ze spożywaniem lub usiłowaniem spożywania napojów alkoholowych w miejscach objętych zakazem. Do Ośrodka Pomocy Społecznej zgłosiły się 104 rodziny, w których jako jedną z przyczyn znalezienia się w trudnej sytuacji życiowej, rozpoznano nadmierne picie alkoholu u co najmniej jednego jej członka.

Do Punktu Konsultacyjnego ds. Przemocy w Rodzinie zgłaszały się po porady prawne i psychologiczne osoby, których w różny sposób dotyczył problem przemocy w rodzinie.
Wśród 166 osób, które korzystały z pomocy psychologicznej, w 103 rodzinach przemoc fizyczna i psychiczna połączona jest z nadużywaniem alkoholu przez jednego z jej członków. W Poradni Leczenia Uzależnień w Czechowicach-Dziedzicach leczeniem objęto 197osób uzależnionych od alkoholu (15 kobiet, 182 mężczyzn), 55 osób to tzw. "pacjenci pierwszorazowi", czyli osoby, które po raz pierwszy poddały się leczeniu odwykowemu.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.