czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1927

Wspólne czytanie w SP nr 4

O tym, że warto czytać i jakie wartości płyną z książek przekonali się uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego podczas niezwykłej lekcji czytania książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel "Lucjan, lew jakiego nie było".

Wspólne czytanie w Szkole Podstawowej nr 4
Wspólne czytanie w Szkole Podstawowej nr 4 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wartość tej książki polega na tym, że każde dziecko odnajdzie w niej coś dla siebie, co wzmocni jego poczucie własnej wartości, pozwoli zrozumieć siebie i otaczającą rzeczywistość.

Czytanie to przeprowadzone było w ramach akcji Globalnego Wyzwania, największej międzynarodowej inicjatywy społecznej ING prowadzonej wspólnie z Fundacją ING Dzieciom.

Zaangażowanie w tę akcję trwa już pięć lat. Globalnym wyzwaniem objęte są dzieci na całym świecie w 34 krajach. Patronat honorowy nad tym wyzwaniem objęła Małgorzata Kołakowska - prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

W tym roku w dniach od 19 listopada do 23 listopada byliśmy obecni w bibliotekach szkolnych. Na światowej mapie tego przedsięwzięcia znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4. Podczas tej niecodziennej lekcji czytania, zanim dzieci rozpoczęły przygodę z lwem Lucjanem, posłuchały jakie zdanie na ten temat mają nasze lokalne autorytety - Burmistrz Marian Błachut, dyrektor ZOPO - Andrzej Kamiński
oraz dyrektor szkoły Urszula Polaczek, do których z pytaniami zwrócili się uczniowie klasy 5b. Inicjatorką całego przedsięwzięcia była przewodnicząca Rady Rodziców, pracownik ING Banku Śląskiego - Beata Goliasz oraz wychowawczynie klas drugich. Po przeczytaniu książki dzieci odpowiadały na pytania, malowały kolorowanki związane z jej wydarzeniami oraz wspólnie śpiewały.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kredki z wizerunkiem lwa Lucjana oraz słodycze, a książeczki o przygodach sympatycznego lwa oraz Hani trafiły do szkolnej biblioteki.

Szkoła Podstawowa nr 4

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.