czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2012
  • wyświetleń: 7908

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

6 grudnia w Starostwie Powiatowym w Bielsku Białej odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Powiatowego Konkurs Ekologicznego "Człowiek a środowisko".

Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jury miało do ocenienia ponad 320 prac w 4 kategoriach: plastycznej, literackiej, fotograficznej oraz prezentacji multimedialnych. Jak co roku młodzi autorzy wykazali się wyjątkową wrażliwością na sprawy przyrody i szeroko pojętej ekologii, a także spostrzegawczością i umiejętnością obserwacji zjawisk przyrodniczych. Na uwagę zasługuje emocjonalny stosunek do przyrody i otaczającego świata, obiektywizm, trafność spostrzeżeń i zastosowanie nowoczesnych technik wyrazu, a także zdolności artystyczne młodych twórców.Komisja z satysfakcją stwierdziła wysoki poziom prac plastycznych, w których młodzi twórcy podejmują się odpowiedzi na trudne pytanie - jak zaradzić degradacji środowiska oraz literackich, zwłaszcza krótkich form poetyckich oraz form reporterskich.

Autorzy prac multimedialnych wykazali się wielką wyobraźnią i znajomością programów komputerowych. Odnotowano mniejszą ilość prac fotograficznych, ale zwiększyła się natomiast liczba nadesłanych prezentacji multimedialnych.

Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Człowiek a środowisko" · fot. Powiat


Jury postanowiło nagrodzić aż 39 prac. W kategorii prac plastycznych Szkół Podstawowych (klasy I-III) I miejsce zajęła Karolina Mola z ZSP w Mazańcowicach, II miejsce Joanna Iwaszko z SP nr 1 w Porąbce, III miejsca Zofia Wandzel z POPP ":Art." w Czechowicach-Dziedzicach przy ZSP w Mesznej.

Przyznano również wyróżnienia: Żanecie Gładysz z ZSP w Grodźcu oraz Hanna Zdrowak i Paulinie Bartnickiej z SP w Starej Wsi.
W kategorii klas IV-VI przyznano dwa pierwsze miejsca otrzymały Martyna Obrok z ZSP w Wilamowicach i Katarzyna Uroda również z ZSP w Wilamowicach.

II przyznano Paulinie Orzeł z ZSP w Kaniowie, a III Joannie Moli z ZSP w Mazańcowicach. Wyróżniono Wiktorię Garlewicz z SP nr1 w Kozach, Gabrielę Maśkę z ZSP w Zabrzegu, Zuzannę Jonkisz z ZSP Kaniów oraz Michał Heska z ZSP w Kaniowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyła Ola Dawidowicz z Gimnazjum w Jaworzu, a wyróżnienia zdobyli Martyna Szlachta z Gimnazjum w Kobiernicach, Paweł Trombala z Gimnazjum nr 1 w Czechowicach Dziedzicach oraz Justyna Dudek z Gimnazjum w Porąbce.

W kategorii prac fotograficznych Szkół Podstawowych nagrody otrzymali: Kamil Mola z SP nr 2 w Czechowicach Dziedzicach - I miejsce, Martyna Jarosz z ZSP w Wilamowicach - II miejsce, Agnieszka Faruga z ZSP w Wilamowicach - III miejsce.

W kategorii Gimnazjów przyznano tylko wyróżnienie, które zdobyła Patrycja Sroka z Gimnazjum w Jaworzu.

W kategorii prac literackich Szkół Podstawowych klas I-III pierwsze miejsce zdobył Marcin Marekwica z ZSPiG w Godziszce, II miejsce Natalia Naumczyk z ZSP w Jasienicy oraz wyróżnienie Aleksandra Zuziak z ZS w Ligocie.

W teorii klas IV-VI pierwsze miejsce przypadło Kindze Wyszomirskiej z SP w Wilkowicach, II miejsce Julii Matejko z ZSPiG nr 3 w Rybarzowicach i III miejsce Annie Piątek z SP nr 2 w Czechowicach Dziedzicach. Wyróżniono Wiktorię Foltyn, Wiktorię Szeligę z SP nr 2 w Kozach, a także Dominikę Szpaczek z SP nr 3 w Czechowicach Dziedzicach.

W kategorii gimnazjów I miejsce zdobyła Noeimi Chołda z Gimnazjum Katolickiego w Czechowicach-Dziedzicach, II miejsce Michał Bąbol z Gimnazjum w Bystrej, II miejsca Justyna Szymczyk z Gimnazjum w Dankowicach, III miejsce Patrycja Leś z Gimnazjum nr 1 w Jaworzu, III miejsce Katarzyna Przerada z Gimnazjum nr 1 w Jaworzu.

W kategorii prac multimedialnych (klasy IV - VI) pierwsze miejsce przypadło Klaudii Kupper z SP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, II miejsce - Piotrowi Mączce z SP w Pisarzowicach, a III miejsce - Miłoszowi Matejce z Zespołowi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Rybarzowicach.

Laureaci i opiekunowie bardzo chwalili organizację, nagrody, a przede wszystkim miłą, wręcz rodzinną atmosferę jaka panowała podczas uroczystości.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej, jubileuszowej X edycji Konkursu Ekologicznego.

Artur Grabski, źródło: Powiat

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.