czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 grudnia 2012
  • 29 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2931

Nowa stacja uzdatniania wody

Zakończono realizację jednego z najważniejszych dla naszej gminy projektów infrastrukturalnych - rozbudowę stacji uzdatniania wody w Kaniowie. Projekt był realizowany od czerwca 2012 roku.

stacja uzdadniania wody
fot. UG Bestwina


stacja uzdadniania wody
Urządzenia nowej stacji uzdatniania wody w Kaniowie. · fot. UG Bestwina


Celem projektu była poprawa jakości życia na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Rybackich przez zwiększenie bezpieczeństwa powodziowego i racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi na terenie Gminy Bestwina.

Podstawowym elementem zrealizowanego przedsięwzięcia była budowa zbiornika o pojemności 700 m3, pozwalającego z jednej strony na zwiększenie zdolności do magazynowania wody na potrzeby rozbiorów na sieci wodociągowej i zapewnienia możliwości płukania sieci dla utrzymania odpowiedniej jakości wody, a z drugiej strony zbiornik będzie stanowił dodatkową retencję dla naturalnego zbiornika, na którym zlokalizowane jest ujęcie wody, zmniejszając, w przypadku wysokich opadów, ryzyko wystąpienia wody z brzegów i zalania okolicznych pól i posesji. Dla naszych mieszkańców oznacza to czystszą wodę w kranach i jej stałą dostępność, nawet przy bardzo wysokim zapotrzebowaniu oraz większe bezpieczeństwo powodziowe.

W ramach realizacji zadania wykonany został nowy zbiornik retencyjny początkowy o pojemności czynnej 700 m3, zbiornik czerpalny z rurociągiem ssącym i koszem ssawnym, rurociągi zewnętrzne, pompownia wody uzdatnionej oraz dokonano włączenia zestawu hydroforowego do istniejącej sieci wodociągowej.

Realizacja projektu została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach środka 4.1 Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Projekt został wybrany do dofinansowania przez Lokalną Grupę Rybacką "Bielska Kraina" jako przyczyniający się do realizacji celów Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich 2010-2015.

Wartość całkowita zrealizowanego projektu to 1,8 mln złotych, z czego 586 tys. stanowiła kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rybackiego i budżetu państwa.

ab / czecho.pl, źródło: UG Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.