czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1770

Pomogli ponad 450 osobom

Ponad 450 osób objął w tym roku, w naszym mieście, Program Pomocy Żywnościowej, w ramach którego wydawana jest pomoc żywnościowa.

W naszym mieście wydawaniem żywności zajmuje się m.in. Zespół Charytatywny przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych.

W tym roku żywność po raz ostatni będzie wydawana w środę19 grudnia o godz. 15.00 w salkach przy kościele.

Żywność wydawana w ramach programu PEAD - Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej. Głównym jego celem jest niesienie pomocy żywnościowej najbiedniejszym osobom w całej Europie.

W Polsce Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej akredytowało do dystrybucji żywności w ramach programu PEAD 4 organizacje społeczne: Polski Czerwony Krzyż, Caritas Polska, Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Federację Polskich Banków Żywności.

Caritas jest głównym dystrybutorem pomocy żywnościowej w wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej w tym, w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

W naszym mieście wydawaniem pomocy żywnościowej zajmuje się również Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio oraz Fundacja dla Dzieci Pokrzywdzonych Losowo.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.