czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 grudnia 2012
  • 27 grudnia 2012
  • wyświetleń: 6229

Zbióka nakrętek dla chorej Amelki

Trwa akcja zbiórki plastikowych nakrętek. Pomogą one sfinansować kosztowną rehabilitację i leczenie Amelki chorej na nieuleczalną, rzadką chorobę cytopatię mitochondrialną.

Amelia, nakrętki


Amelka urodziła się w 31 tygodniu ciąży z punktacją w skali Apgar 6/7/7/8, z niewydolnością oddechową. W drugiej dobie hospitalizacji doszło do załamania stanu ogólnego ze wstrząsem, niewydolnością krążeniowo-oddechową, kwasicą metaboliczną i mleczanową. Rozpoznano u niej uraz okołoporodowy, wrodzone zapalenie płuc, obustronne krwawienie śródczaszkowe, wodogłowie pokrwotoczne i martwicze zapalenie jelit. Amelka cierpi również na retinopatię wcześniaczą 3. stopnia.

- Po dwóch latach diagnostyki lekarze postawili diagnozę cytopatia mitochondrialna, rzadka choroba, ale Amelka się nie poddaje i jest coraz lepiej - mówią rodzice.

W tej chwili ma prawie trzy latka,i jest cudowną i mimo intensywnej rehabilitacji zawsze uśmiechniętą dziewczynką.Więcej można przeczytać na blogu poświęconemu chorobie Amelki nasz-cud-amelia.blog.onet.pl/.

Oddawać można nakrętki po napojach, sokach, kawie, chemii gospodarczej, środkach przemysłowych. Za każdy kilogram firma recyclingowa wpłaci pieniądze na subkonto Amelki - Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt "Podwójny uśmiech".

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.