czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2083

Sobieskiego: atak czadu

We wtorek straż pożarna została wezwana do pomiaru tlenku węgla na prośbę Pogotowia Ratunkowego do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

- Zachodziło przypuszczenie zatrucia tlenkiem węgla jednego z mieszkańców, któremu pomocy medycznej udzielił zespół ratunkowy. W mieszkaniu dokonano pomiarów wykrywaczem wielogazowym MultiPro. Pomiary nie wykazały obecności tlenku węgla - poinformowała nas rzecznik prasowa Państwowej Straży Pożarnej Patrycja Pokrzywa.

- Jak wynika ze statystyk bielskiej straży w obecnym sezonie grzewczym, w większości przypadków przyczyną wystąpienia tlenku węgla w budynkach, bądź też mieszkaniach był niedrożny przewód kominowy (70% wszystkich zdarzeń). Dlatego też pamiętajmy aby dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia. Gdy używasz węgla i drewna należy to robić nie rzadziej niż raz na 3 miesiące. Gdy używasz gazu ziemnego czy oleju opałowego - nie rzadziej niż raz na pół roku. Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek m.in. przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku - tłumaczy Patrycja Pokrzywa.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.