czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3154

Awanturnik chciał ugryźć policjanta

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w czasie domowej interwencji rzucił się na stróżów prawa z rękami i zwracał się do nich wulgarnymi słowami. Jednego z funkcjonariuszy uderzył w twarz, drugiego usiłował ugryźć w rękę.

W środę wieczorem policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z czechowickich mieszkań, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę z domownikami. Widok umundurowanych policjantów nie zrobił na awanturniku większego wrażenia. Nie skutkowały prośby policjantów, aby zachowywał się spokojnie i zgodnie z prawem. Z chwili na chwilę mężczyzna stawał się coraz bardziej pobudzony, agresywny i arogancki.

W pewnym momencie rzucił się na stróżów prawa z rękami. W czasie szamotaniny uderzył jednego z policjantów w twarz, a drugiego usiłował ugryźć w rękę. Zwracał się do funkcjonariuszy wulgarnym słownictwem. Obezwładniono go i zakuto w kajdanki.

Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty przestępstw, za które grozi mu do 3 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.