czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 grudnia 2012
  • wyświetleń: 4649

Ulica Legionów jest już przejezdna

W ostatnim czasie ulica Legionów była zamknięta z powodu budowy ronda na skrzyżowaniu z nowo wybudowanym łącznikiem z ulicą Sobieskiego, w rejonie budowy centrum handlowego "Stara Kablownia".

Zamknięty dla ruchu pozostaje sam łącznik pomiędzy ulicami Legionów i Sobieskiego, co jest spowodowane pracami budowlanymi w tym rejonie. Łącznik (wraz z rondem) zbudowany został w ramach projektu "Budowa drogi gminnej łączącej drogę powiatową nr 4116S ulicę Legionów z drogą gminną 350186S ulicą Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach".

Ulica Legionów jest już przejezdna · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Całość inwestycji kosztowała 1 672 769 zł - w tym 501 800 zł wyniosło dofinansowanie rządowe w ramach narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój (tzw. "schetynówka"). Wkład własny wyniósł 1 170 969 zł, w tym 300 tys. zł wyłożył Powiat Bielski, a 500 tys. zł firma BJG Sp. z o.o. - inwestor centrum handlowego "Stara Kablownia". Resztę środków wyłożyła Gmina Czechowice-Dziedzice.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.