czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3957

Radny nie chciał zakupu dla policji

10 tys. zł przeznaczyła gmina Bestwina na zakup samochodu służbowego, nieoznakowanego dla czechowickiego komisariatu.

- Komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zwrócił się z prośbą o dofinansowanie zakupu samochodu służbowego nieoznakowanego. W jego zakupie partycypują również Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Jeżeli danej jednostce policji uda się zakupić jeden samochód ze środków własnych lub pozyskanych od sponsorów, czy też innych źródeł, Komenda Krajowa Policji przekazuje drugi taki sam samochód- tłumaczył podczas sesji wójt Artur Beniowski.

Przeciwny temu pomysłowi był radny Łukasz Furczyk, który uważa, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji powinno kupować sprzęt dla własnych jednostek policji. - W gminie brakuje środków na wydanie albumu za 1500 zł, na podwyżki dla pracowników obsługi szkół i przedszkoli, na załatanie dziur w drodze itp. - argumentował radny Furczyk. I choć jak sam przyznał w przeszłości głosował za przeznaczeniem pieniędzy na zakup radiowozu dla policji, obecnie jest przeciwny takiemu zakupowi.

Radny zwrócił uwagę, że działania policji i jej skuteczności na terenie gminy są słabo widoczne, bo interwencje sołtysa w sprawie transportu ciężkiego przez środek Kaniowa czy też w sprawie parkowania na skrzyżowaniu przy kościele w Kaniowie nie przynoszą efektu.

Wójt Artur Beniowski nie ukrywa, że zarówno policja i straż pożarna oraz wszelkiego rodzaju instytucje państwowe powinny się samofinansować. Zaznaczył jednak, że sytuacja w naszym kraju jest taka, jaka jest i z budżetu gminy dokłada się m.in do budowy strażnicy PSP w Bielsku-Białej, do zakupu samochodu drabiny, do malowania Komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach, zakupu materiałów biurowych, itd. I choć stwierdził, że każdy ma prawo mieć inne zdanie to prosił o podjęcie uchwały. Większość radnych uznała, że warto z budżetu gminy wydać 10 tys. zł na nowy samochód dla policji.

nan / czecho.pl, źródło: Protokół Nr XXIII/201 RG

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.