czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1818

Liceum: wigilia dla potrzebujących

22 grudnia młodzież skupiona wokół Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach po raz dziesiąty przygotowała wraz ze swoją opiekun Katarzyną Ożóg-Gilowską wigilię dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących.

Do wspólnego stołu zasiadło ponad 70 osób, dyrektor Jan Bieroński oraz przedstawiciele władz samorządowych: Marian Błachut burmistrz Czechowic-Dziedzic, Alina Świeży-Sobel radna Rady Powiatu, Stanisław Pięta Członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Bogdan Ogrocki prezes Oddziału Rejonowego Zarządu Okręgowego PCK w Bielsku-Białej. Spotkanie wigilijne rozpoczął Janusz Śliwa proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja Boboli odczytaniem Ewangelii wg. św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po oficjalnych życzeniach i połamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wieczerzy wigilijnej.

Licealiści przygotowali program artystyczny prowadzony przez Justynę Kurpas i Piotra Krystka. Kolędy śpiewali: Agnieszka Fołta przy akompaniamencie Roberta Zagórskiego, Maria Zięć i Paulina Ligas. Wiersze deklamowali: Piotr Krystek i Bartosz Surówka. Na stołach znajdowały się wiktuały pozyskane od lokalnych restauracji oraz piekarń czechowickich, a także tradycyjnie ryby smażone przez absolwentów szkoły Marka Szkowrona i Mateusza Cwetlera, a sałatkę przygotowała Dominika Gazda.

Każdy gość został obdarowany paczką żywnościową, pozyskaną przez licealistów w lokalnych sklepach dzięki hojności czechowiczan.

- Nie wyobrażamy sobie jak moglibyśmy zasiąść do wigilijnego stołu nie pochyliwszy się wcześniej nad potrzebującymi. Łamiąc się opłatkiem mieliśmy poczucie jedności. Popłynęły łzy wzruszenia. Życzyliśmy sobie, aby takich chwil było jak najwięcej.
Dziękuję młodzieży za zaangażowanie, postawę prospołeczną i poświęcony czas, bezinteresowną pomoc i bycie dla drugiego. Dziękuję wszystkim sponsorom, właścicielom restauracji i piekarń, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wigilii - mówi opiekun koła, K. Ożóg-Gilowska.

aka / czecho.pl, źródło: Powiat

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.