czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1309

Radni uchwalili budżet powiatu

27 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku, 31 sesja Rady Powiatu Bielskiego. Jej najważniejszym punktem było głosowanie nad uchwałą budżetową.

Przyjęcie uchwały budżetowej na rok przyszły, gdzie dochody powiatu ustalono w wysokości 95.817.281,64 zł, a wydatki w wysokości 98.733.136,92 zł poprzedziło zaprezentowanie stanowisk klubów Rady Powiatu oraz dyskusja.

Stanowisko Klubu "Rodzina, Prawo, Wspólnota’ przekazał przewodniczący tego klubu Jerzy Kubik, w imieniu radnych Klubu Platformy Obywatelskiej głos zabrał przewodniczący Klubu Sławomir Masny, w imieniu Klubu PIS przewodniczący Klubu Józef Świerczek i w imieniu Klubu PSL przewodniczący Klubu Grzegorz Gabor.

Prelegenci wskazywali na mocne strony budżetu, ale również mówiono o jego słabych stronach, nie ze strony księgowej, bo ta, wszyscy uważali jest bez zarzutu. Mówiono o problemach związanych ze zmniejszoną subwencją w oświacie, co wymaga restrukturyzacji w szkołach i placówkach oświatowych, zagrożeniach związanych z zaplanowanymi dochodami ze sprzedaży majątku w kontekście zastoju na rynku nieruchomości, a także oczekiwaniach mieszkańców powiatu co do usług komunikacyjnych bielskiego PKS-u, niewystarczających środkach finansowych na wszystkie, konieczne inwestycje drogowe i niezbędne inwestycje w służbie zdrowia.

Mimo różnicy poglądów dotyczących niektórych kwestii, przewodniczący Klubów podkreślali, że przyszły rok budżetowy nie będzie łatwy, jednak budżet powiatu ma charakter proinwestycyjny i stanowi strukturę dynamiczną, a Zarząd Powiatu na czele ze starostą Andrzejem Płonką nie ustaje w staraniach o zdobywanie środków zewnętrznych, zwłaszcza na inwestycje i remonty drogowe.

Po dyskusji uchwałę budżetową na rok 2013 przyjęto jednogłośnie.

Alina Macher / czecho.pl, źródło: Powiat

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.