czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 stycznia 2013
  • 11 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4979

Zniszczona bieżnia przy LO

Podczas budowy nowego kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" przy czechowickim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie została zniszczona istniejąca bieżnia.

Bieżnia LO
Za płotem tuż obok nowo powstałego Orlika znajdowała się bieżnia, która została zniszczona podczas prac budowlanych. Teraz niektórzy radni domagają się jej odtworzenia. · fot. SK


O sprawie informowali radny powiatowy Cezary Czapiga oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Bartłomiej Fajfer. Obaj są zdania, że nowa bieżnia powinna powstać na miejscu zniszczonej.

- Budowa kompleksu sportowego Orlik 2012 jest kolejną inwestycją powiatową, która została wykonana nieprawidłowo. Istniejąca bieżnia została zasypana gruzem i zniszczona przez samochody oraz sprzęt budowlany - mówił podczas sesji wiceprzewodniczący Bartłomiej Fajfer.

Radny Krzysztof Szczypka twierdzi, że typowy projekt budowy kompleksu sportowego "Orlik" przewiduje budowę tylko boisk, bez bieżni, ale dyrektor będzie wnioskował do powiatu o jej wykonanie.

Tymczasem starosta bielski Andrzej Płonka nie pozostawia żadnych złudzeń: - Koszt realizacji bieżni dwutorowej wykonanej z poliuretanu waha się w granicach 85 tys. zł i wykracza poza możliwości finansowe powiatu w 2013 roku. Nawet gdyby do inwestycji dołożyła się czechowicka gmina lub udało się pozyskać pieniądze z innego źródła to dopiero uzbieranie całej kwoty upoważnia do ogłoszenia przetargu - odpowiada starosta bielski.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.