czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 stycznia 2013
  • 11 stycznia 2013
  • wyświetleń: 5067

Zniszczona bieżnia przy LO

Podczas budowy nowego kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" przy czechowickim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie została zniszczona istniejąca bieżnia.

Reklama

Bieżnia LO
Za płotem tuż obok nowo powstałego Orlika znajdowała się bieżnia, która została zniszczona podczas prac budowlanych. Teraz niektórzy radni domagają się jej odtworzenia. · fot. SK


O sprawie informowali radny powiatowy Cezary Czapiga oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Bartłomiej Fajfer. Obaj są zdania, że nowa bieżnia powinna powstać na miejscu zniszczonej.

- Budowa kompleksu sportowego Orlik 2012 jest kolejną inwestycją powiatową, która została wykonana nieprawidłowo. Istniejąca bieżnia została zasypana gruzem i zniszczona przez samochody oraz sprzęt budowlany - mówił podczas sesji wiceprzewodniczący Bartłomiej Fajfer.

Radny Krzysztof Szczypka twierdzi, że typowy projekt budowy kompleksu sportowego "Orlik" przewiduje budowę tylko boisk, bez bieżni, ale dyrektor będzie wnioskował do powiatu o jej wykonanie.

Tymczasem starosta bielski Andrzej Płonka nie pozostawia żadnych złudzeń: - Koszt realizacji bieżni dwutorowej wykonanej z poliuretanu waha się w granicach 85 tys. zł i wykracza poza możliwości finansowe powiatu w 2013 roku. Nawet gdyby do inwestycji dołożyła się czechowicka gmina lub udało się pozyskać pieniądze z innego źródła to dopiero uzbieranie całej kwoty upoważnia do ogłoszenia przetargu - odpowiada starosta bielski.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.