czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2933

Wręczono nagrodę im. J. Machalicy

W Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach na uroczystej gali wręczono Nagrodę Rady Miejskiej im. Józefa Machalicy za działalność na rzecz Gminy Czechowice-Dziedzice. W 2012 roku uhonorowani nią zostali Karol Bielas i Brunon Kieloch.

Reklama

Wręczono nagrodę im. Józefa Machalicy
W Czechowicach-Dziedzicach wręczono nagrodę im. Józefa Machalicy. · fot. Ryszard Żoczek / www.centrumfotograficzne.com


Nagroda stanowi formę uhonorowania szczególnych zasług i aktywności społecznej osób, które działają nieodpłatnie w sferach życia społecznego i publicznego na rzecz mieszkańców Czechowic-Dziedzic, a w szczególności wyróżniły się w publicznej działalności społecznej i charytatywnej lub w działalności mającej wpływ na podniesienie poziomu życia mieszkańców. Nagrodę ustanowiła Rada Miejska 31 maja 2010 roku.

Nagroda upamiętnia również osobę jej patrona - Józefa Machalicę - prawnika, społecznika, pierwszego przewodniczącego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, człowieka o wielkim sercu. Józef Machalica przekazał swój majątek przekazał Towarzystwu Charytatywnemu im. Ojca Pio w Czechowicach-Dziedzicach, dzięki niemu m. in. został utworzony fundusz stypendialny "Stypendium Rejenta" (od 2007 roku wspiera uzdolnioną młodzież z rodzin o niskim statusie materialnym).

Kandydatów do nagrody mogły zgłaszać organizacje pozarządowe, instytucje publiczne państwowe i samorządowe, grupy mieszkańców.

Nagrody za 2012 rok wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Stanisław Kopeć - Przewodniczący kapituły ds. przyznania nagrody.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.