czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2013
  • 7 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3006

Czad: dwie osoby w szpitalu

W sobotę straż pożarna została wezwana do pomiaru tlenku węgla na prośbę Pogotowia Ratunkowego do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Krzanowskiegp w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Zachodziło przypuszczenie zatrucia tlenkiem węgla dwóch mieszkańców, którzy zostali odwiezieni do szpitala.

- Dokonaliśmy pomiarów wykrywaczem wielogazowym MultiPro. Nie wykazano obecności tlenku węgla. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, mieszkanie natychmiast zostało przewietrzone, dlatego nasze pomiary nic nie wykazały - poinformował nas oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Jak wynika ze statystyk bielskiej straży w obecnym sezonie grzewczym, w większości przypadków przyczyną wystąpienia tlenku węgla w budynkach, bądź też mieszkaniach był niedrożny przewód kominowy (70% wszystkich zdarzeń). Dlatego też pamiętajmy aby dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.