czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3877

Pijany kierowca znieważył policję

Czechowiccy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał we krwi ponad 3,7 promila alkoholu. Jakby tego było mało, w trakcie zatrzymania znieważył mundurowych, groził im i usiłował ich uderzać.

Reklama

Policjanci otrzymali informację o kierowcy seata, który najpierw wjechał pojazdem do rowu, a następnie zawisł na skarpie nad stawem. Kierowca otworzył drzwi i dosłownie wypadł z samochodu wprost do rowu.

W trakcie zatrzymania zachowywał się arogancko i wulgarnie wobec interweniujących funkcjonariuszy. Nie chciał okazać prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Znieważał mundurowych słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe Groził im, szarpał się, wyrywał i usiłował ich uderzać rękami.

Obezwładniono go i zakuto w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał ponad 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za przestępstwa może trafić do więzienia na najbliższe 2 lata.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.