czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 stycznia 2013
  • 21 stycznia 2013
  • wyświetleń: 5319

Jeść i chudnąć - sposób na zdrowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Naturhouse Czechowice-Dziedzice" podaj

Artykuł sponsorowany:

Styczeń to czas postanowień, jesteśmy pełni zapału i pozytywnie nastawieni do walki z Naszymi słabościami. Najczęstszym postanowieniem jest "W tym roku schudnę!" Odchudzanie, diety to temat poruszany na spotkaniach towarzyskich, pogaduszkach przy kawie z przyjaciółką, czy w poczekalni u lekarza.

naturhouse czechowice


Zbliżający się okres wiosny również jest dla Nas kolejnym motywatorem do zmiany wagi a co za tym idzie Naszego stanu zdrowia. Podjęcie decyzji o odchudzaniu często następuje pod wpływem aktualnej modnej diety lub reklamy nowego cudownego środka na odchudzanie. A konsekwencje niejednej diety mogą okazać się dla nas bardzo niekorzystne a nawet niebezpieczne. A zasada jest jedna: "Dietę dopasowuje się indywidualnie do nas a nie nas do diety" - mówi dyplomowany dietetyk, Anna Wierzgoń z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Czechowicach - Dziedzicach.

Pani Aniu media wszelkiego rodzaju atakują nas różnego rodzaju dietami cud, co wybrać czym powinniśmy się kierować?

Przede wszystkim rozsądkiem, nasze społeczne podejście do diet i suplementów diety jest często nieprzemyślane i podjęte pod wpływem koleżanki z pracy, mody czy reklamy. Niestety nie zastanawiamy się nad ich konsekwencjami a te niejednokrotnie są bardzo poważne dla naszego zdrowia.

Twierdzi Pani iż stosowaniem diety można sobie zaszkodzić?

Prawidłowo skomponowana dieta powinna być dobrana indywidualnie. Nie można przypasować tej samej diety z Internetu czy czasopisma dla kobiety pracującej w biurze i dla jej męża pracującego fizycznie, ich zapotrzebowanie energetyczne jest diametralnie różne! Aktualnie częstym wyborem na odchudzanie jest Dieta Dukana, inaczej zwana dietą białkową. Podstawową zasadą tej diety jest spożywanie dużej ilości białka przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów, czego efektem jest zmuszanie organizmu do trawienia białek na co organizm zużywa dużo energii, którą pobiera ze spalania tkanki tłuszczowej. Przynosi to efekt spadku wagi jednak przy tak drastycznej diecie efek jo-jo jest niemal gwarantowany. Również inne diety wykluczające inna grupę produktów czy zbyt o drastycznym obniżeniu kaloryczności są błędne i szkodliwe. A ich skutki to nie tylko efekt jo -jo ale i zdrowotne.

Więc jak wybrać zdrowy sposób na odchudzanie?

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość iż dietę dopasowuje się do nas na nie nas do diety!! Tak jak nie ma jednego leku na wszystkie choroby tak nie ma jednego sposobu takiego samego dla wszystkich. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą do sprawy żywienia.

W jaki sposób Pani dobiera dietę dla swoich klientów?

Przed ułożeniem indywidualnego planu żywieniowego przeprowadzam bardzo szczegółowy wywiad medyczny biorąc pod uwagę wszystkie jednostki chorobowe, analizuję codzienny wydatek energetyczny, dokonuję pomiarów tkanki tłuszczowej , zatrzymanych płynów metabolicznych i wagi, ustalam złe nawyki żywieniowe. W efekcie końcowym ustalam racjonalny indywidualny plan żywieniowy.

Czy wystarczy sama dieta?

Kluczem do sukcesu jest Spersonalizowany Plan Dietetyczny, uzupełniony o najwyższej klasy produkty. W związku z tym, że w Naturhouse najważniejsze są indywidualne preferencje każdej przychodzącej do nas osoby, w swoim asortymencie mam szeroką gamę produktów. Doskonale zdaję sobie sprawę, że każdy jest inny i ma inne oczekiwania a ja jestem po to, aby im sprostać.

Dlaczego i od kiedy zdecydowała się Pani na współpracę z Naturhouse?

Współpracuję z Naturhouse już od lat i wiem iż odpowiednio dobrana dieta i wysokiej jakości suplementy gwarantują sukces. Są to produkty, unikatowe, dostępne tylko i wyłącznie w punktach Naturhouse. Ich produkcja skierowana jest na specyfikę naszej działalności a receptury dobierane tak, by w połączeniu z dietami Naturhouse uzyskać jak najlepsze efekty. Są całkowicie naturalne. Ich wyjątkowa skuteczność związana jest z wykorzystaniem naturalnych właściwości roślin i ziół które są w nich zawarte. Poprzez zastosowanie właściwej obróbki przy ich produkcji, nie tracą swoich cennych wartości. Szeroka gama pozwala wybrać odpowiedni produkt dla każdej osoby. Właściwie dobrane komponenty składowe każdego z produktów sprawiają, że działa on tam, gdzie oczekujemy widocznych efektów. Do dyspozycji mamy m.in. suplementy przyspieszające przemianę materii, pobudzające drenaż limfatyczny, hamujące apetyt, regulujące pracę jelit, detoksykujące organizm, produkty zastępujące posiłek i wiele innych, które wraz z odpowiednio dobraną dietą prowadzą do osiągnięcia pożądanego efektu. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i problemy dlatego też nie ma jednego suplemantu dla wszystkich.

Przecież półki sklepów i aptek są zalewane suplementami szeroko rozreklamowanymi w mediach..

Stosowanie suplementu pod wpływem reklamy często nie przekłada się na pożądany efekt. Połykamy pigułkę bez konsultacji ze specjalistą nie myśląc o jej wskazaniach i przeciwskazaniach. Przykładowo to jak zachorujemy na grypę to udajemy się do lekarza i przyjmujemy leki, które on nam zalecił i tak też powinniśmy postępować z suplementami diety.

Jak wygląda kuracja w Naturhouse?

Przede wszystkim spotykam się z moimi klientami co tydzień, co ułatwia prowadzenie kuracji mi i klientowi. Kiedy co tydzień możemy się spotkać i porozmawiać, to na bieżąco określamy sukcesy jak i problemy, którym jestem w stanie zaradzić. Spotkania u innych dietetyków są z reguły raz na miesiąc lub co dwa tygodnie a to zbyt duży odstęp czasu by utrzymać odpowiednią motywację. Poza tym kuracja nie kończy się w momencie osiągnięcia wymarzonej wagi.

No właśnie, a co z efektem jo-jo?

Kluczem do sukcesu kuracji jest właśnie etap stabilizacji, gdzie w odpowiednim czasie wprowadzam wcześniej zabronione produkty żywieniowe wycofując powoli suplementy. Utrwalam prawidłowe nawyki żywieniowe prościej mówiąc uczę jak jeść wszystko by już nigdy nie utyć.

Dowiedziałam się iż specjalizuje się Pani w spektakularnych spadkach wagi?

Faktycznie mam na swoim koncie już wiele 20, 30 czy 40 kilogramowych spadków wagi ale bez współpracy z moimi klientami nie osiągnęłabym takich sukcesów za co jestem im bardzo wdzięczna.

Widzę że jest Pani taka pełna pasji i zaangażowania?

Ponieważ dietetyka i wszystko co się z nią łączy to coś w co się angażuję całym sercem i duszą. Dietetykiem zostałam z wyboru, uwielbiam jeść i gotować wiec znalazłam jak można pomagać ludziom łącząc te dwie pasje. Dla mnie dieta musi być pełna smaku i zapachu i tak też staram się dogodzić swoim klientom, by nie był to dla nich okres wyrzeczeń i głodu ale pełen radości i nowych pysznych potraw. Chętnie podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z każdą osobą, która do mnie przyjdzie czy to na bezpłatną konsultację czy na podjęcie kuracji.

naturhouse


Zadzwoń i umów się na wizytę lub napisz maila - My oddzwonimy

Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. Targowa 4, Czechowice - Dziedzice
kom. 796 977 977

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 11:00 -19 :00
Środa, piątek: 9:00 - 17:00Naturhouse Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Naturhouse Czechowice-Dziedzice" podaj