czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4949

Właściciel kopalni rośnie w siłę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Czeska grupa EPH, właściciel kopalni Silesia w Czechowicach- Dziedzicach, staje się jedną z największych europejskich spółek energetycznych w Europie Środkowej.

Reklama

Kopalnia Silesia
Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. gekon


Czesi nabyli 49 proc. udziałów i przejęli kontrolę zarządczą w spółce akcyjnej Słowacki Przemysł Gazowniczy (Slovenský plynárenský priemysel a.s.; SPP), kluczowej europejskiej spółce działającej w sektorze gazowym.

Transakcja o wartości 2,6 mld euro, to największa w historii Republiki Czeskiej bezpośrednia inwestycja zagraniczna. Rząd Republiki Słowackiej, właściciel pozostałych 51 proc. udziałów w SPP, wcześniej wyraził swoje pełne poparcie dla transakcji i zgodę na jej przeprowadzenie. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych tygodni.

SPP, to międzynarodowa spółka energetyczna, lider na rynku dostaw gazu ziemnego i partner dla większości słowackich gospodarstw domowych oraz dla klientów korporacyjnych.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj