czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2009

Olimpiada wiedzy ekologicznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W dniu 10 stycznia 2013 roku uczniowie z Zespołu Szkół "Silesia" uczestniczyli po raz trzeci w etapie podstawowym XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Reklama

Olimpiada organizowana jest od 1985 roku przez Ligę Ochrony Przyrody i skierowana jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów. Jej główne cele to: szerzenie tematyki ekologicznej i przyrodniczej wśród młodzieży.

Na etapie podstawowym uczestnicy piszą test jednokrotnego wyboru. Na następnym etapie również piszą taki test, po czym 12 najlepszych przechodzi do części ustnej, gdzie otrzymuje 6 problematycznych pytań otwartych. Siódemka najlepszych startuje w finale centralnym. Finał składa się również z testu i części ustnej. Na każdym etapie eliminacji od uczestników wymagana jest znajomość bieżących podstaw prawnych ochrony środowiska oraz aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na świecie.

Od wielu lat finalistom i laureatom etapu centralnego olimpiady przysługuje zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego na ponad 60 polskich uczelniach.

W tym roku w naszej szkole w etapie podstawowym brali udział uczniowie z najwyższą średnią z biologii. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się trójka uczniów, która uzyskała największą liczbę punktów. Są to: Agnieszka Staszek z klasy 2 a LO, Michał Białek z 2 a LO i Krzysztof Giertler z 3 a Ti.

źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj