czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4490

Ile zapłacimy za śmieci?

We wtorek 29 stycznia poznamy opłaty za wywóz śmieci, które zaczną obowiązywać od lipca tego roku.

Reklama

Wtedy to za gospodarkę śmieciową odpowiadać będzie samorząd. To władze lokalne muszą dokonać wyboru firmy, która odbierze odpady. Muszą również ustalić opłatę jaką będą płacić mieszkańcy za wywóz śmieci. Jak na razie ustalono sposób naliczania tej opłaty - w oparciu o liczbę mieszkańców danej nieruchomości

Przypomnijmy, że pakiet ustaw dotyczących gospodarki komunalnej w naszej gminie miał zostać rozpatrzony w grudniu ubiegłego roku. Wówczas władze gminy zaproponowały, aby w przypadku segregowanych odpadów płacono od osoby 9,50 zł miesięcznie, w przypadku odpadów niesegregowanych 19 zł.

Jednak gdy senatorowie zdecydowali, że zgłoszą do Sejmu projekt nowelizacji ustawy, wówczas - władze naszej gminy- mając nadzieję, że da to więcej swobody w kwestii gospodarowania odpadami postanowiły wstrzymać się z podjęciem uchwał do końca stycznia.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.