czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2013
  • wyświetleń: 6365

Ciężarówka staranowała radiowóz

W Bielsku-Białej na ul. Michałowicza najpierw zderzył się osobowy Fiat Punto z autobusem miejskim, a chwilę później ciężarowy MAN na śliskiej nawierzchni stoczył się na radiowóz. Policjanci z drogówki ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Na drogach jest ślisko, dlatego kierowców prosimy o ostrożną jazdę.

Reklama

Policja, Michałowicza
Ciężarowy man na śliskiej nawierzchni stoczył się na radiowóz. · fot. Policja


Do pierwszej kolizji doszło około 7.00. Wyjeżdżający z osiedlowej ulicy kierowca Fiata nie zdołał wyhamować na śliskiej nawierzchni i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym ul. Michałowicza autobusem miejskim. Pasażerka osobówki trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Po kilku minutach na miejsce kolizji dotarli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Zaparkowali radiowóz i wykonywali czynności związane z kolizją. W pewnym momencie na radiowóz ześliznął się stojący na osiedlowej ulicy, ciężarowy MAN, którego kierowca na śliskiej nawierzchni nie był w stanie zapanować nad pojazdem i uniknąć zderzenia. Radiowóz został zepchnięty na autobus, który uczestniczył w kolizji.

Odpowiedzialność za niewłaściwe utrzymanie stanu nawierzchni poniesie najprawdopodobniej zarządca drogi - w tym wypadku spółdzielnia mieszkaniowa, wobec której wystąpiono już ze stosownymi wnioskami.

new / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.