czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3033

Zuchwali złodzieje w rękach policji

Dwaj mężczyźni okradli starsze małżeństwo z Czechowic-Dziedzic. Złodzieje wyrwali z rąk 73-letniej kobiety torebkę i zniknęli w ciemnościach. Czechowiccy policjanci ustalili i zatrzymali rabusiów, którym za przestępstwo to grozi teraz do 5 lat za kratami. Kryminalni odzyskali też część zrabowanych łupów.

Reklama

Do zdarzenia doszło 29 grudnia zeszłego roku w godzinach wieczornych na czechowickiej ul. Kolejowej. Złodzieje wyrwali z rąk kobiety torebkę z dokumentami, dwoma telefonami komórkowymi, aparatem fotograficznym, pieniędzmi w kwocie 200zł i rzucili się do ucieczki. Pokrzywdzeni usiłowali złapać rabusiów, jednak im się to nie udało.

Policjanci z Czechowic-Dziedzic poszukiwali sprawców. Prowadzone w tej sprawie czynności procesowe, jak i operacyjne doprowadziły do ustalenia, że związek z kradzieżą mogą mieć dwaj czechowiczanie w wieku 23 i 32 lat. Wczoraj kryminalni z miejscowego komisariatu zatrzymali obu rabusiów. Sprawcy przyznali się do dokonania tego przestępstwa. W czasie przeszukania ich mieszkań policjanci odnaleźli skradzione telefony i aparat fotograficzny.

Dzisiaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne, a ponadto każdy z nich musi zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości tysiąca zlotych.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.