czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3523

2,5 tys. ankiet dotyczących śmieci

Ponad 2,5 tysiąca ankiet dotyczących nowego systemu gospodarki odpadami wpłynęło do Urzędu Miejskiego. Ratusz prosił o to, by ocenić obecną politykę w tej kwestii.

Reklama

Łącznie urząd Miejski wysłał do właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie miasta Czechowice-Dziedzice, sołectwa Ligoty, Zabrzega i Bronowa ponad 6000 ankiet. 2500 ankiet wypełnionych zwrócono do Urzędu.

Dane zawarte w wypełnionych ankietach objęły prawie 25 tys. mieszkańców. Pytania w ankiecie dotyczyły m.in. liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość, liczby i rodzaju pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych oraz czy na terenie nieruchomości prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów.

Na podstawie zebranych ankiet ustalono, że ponad 85% mieszkańców segreguje odpady komunalne. Najwyższy wskaźnik segregacji został odnotowany na terenie miasta, ponad 90%.

Jak wyjaśnia UM, zebrane ankiety umożliwiły przeprowadzenie pełniejszej analizy w zakresie prowadzenia gospodarki odpadami komunalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych u źródła, w tym również sposobu zagospodarowania odpadów zielonych, takich jak skoszona trawa i liście.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.