czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2008

VIII Mistrzostwa w Ratownictwie

Od 22 do 25 stycznia na terenie powiatu bielskiego rozgrywane były VIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym pod nazwą "Szczyrk 2013", zorganizowane przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe oraz Starostwo Powiatowe.

Reklama

W zawodach brały udział 43 załogi, m.in. z Niemiec, Ukrainy i Litwy. Strażacy również czynnie włączyli się zarówno w organizację mistrzostw, jak i w bezpośredni udział w ćwiczeniach.

VIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W nocy z 22 na 23 stycznia nocne epizody mistrzostw odbywały się w remizach w OSP Bystra i Rybarzowice, a w konkurencji rozgrywanej w dniu 24 stycznia na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie, brali udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej oraz z Ochotniczych Strażacy Pożarnych: Kaniów, Czechowice - Barlickiego oraz Dziedzice. Scenariusz zadania przygotowanego dla strażaków polegał na udzieleniu pomocy medycznej ofiarom wypadku lotniczego. Strażacy dokonywali wstępnego rozpoznania, ustalali liczbę ofiar, stopień doznanych obrażeń, a następnie przystępowali do czynności ratowniczych.

Dzięki takim ćwiczeniom strażacy mają możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, jak powiedział Komendant Gminny OSP Grzegorz Owczarz: "nigdy nie można wykluczyć, faktu że kiedyś w przyszłości nie wystąpi potrzeba realnej pomocy ofiarom katastrofy awionetki".

aka / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.