czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2013
  • wyświetleń: 7459

Pożar budynku mieszkalnego

Sześć zastępów straży pożarnej gasiło w niedzielę późnym wieczorem pożar poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Mieszkańcy przed przybyciem ratowników sami ewakuowali się na zewnątrz obiektu. Strażakom udało się opanować pożar po blisko 20 minutach. Następnie przystąpiono do przeprowadzenia niezbędnych prac rozbiórkowych, polegających na usunięciu ocieplenia dachu, a także innych materiałów znajdujących się na poddaszu.

W trakcie samoewakuacji właścicielka przewróciła się raniąc sobie lewą dłoń. Z uwagi na zaistniałą sytuację zadysponowano na miejsce akcji zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy. W pomieszczeniu poddasza składowane były znaczne ilości materiałów łatwopalnych takich jak farby, lakiery, rozpuszczalniki. Ww. właścicielka została pouczona o zagrożeniach wynikających z magazynowania tego rodzaju środków. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego.

Straty oszacowane wstępnie na kwotę 150 tys. zł. wynikają ze spalenia podbitki oraz ocieplenia dachu, a także nadpaleniu uległa więźba dachowa, okno oraz instalacja elektryczna w pomieszczeniu poddasza. W działaniach trwających blisko dwie i pół godziny wzięły udział jednostki z JRG nr 2, Posterunku JRG nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz OSP Czechowice Barlickiego i Lipowiec.

aka / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.